Türkçe Ücretsiz CD / DVD Yazma Programı – CDBurnerXP Bedava İndir Download Yükle

İstediğimiz döküman, resim, fotoğraf gibi dosyalarımızı cd yada dvd ye yazdırma için bildiğiniz gibi birçok program mevcut. Durum böyle olunca seçenek sayımızda artıyor. Dolayısıyla kullanıcılarda bu programların içinde önce ücretsiz olanı sonra Türkçe olanı seçmek istiyorlar. CDBurnerXP programıda hem ücretsiz hemde Türkçe olması sebebiyle bu alanda tercih edilebilecek bir program.


İstediğimiz döküman, resim, fotoğraf gibi dosyalarımızı cd yada dvd ye yazdırma için bildiğiniz gibi birçok program mevcut. Durum böyle olunca seçenek sayımızda artıyor. Dolayısıyla kullanıcılarda bu programların içinde önce ücretsiz olanı sonra Türkçe olanı seçmek istiyorlar. CDBurnerXP programıda hem ücretsiz hemde Türkçe olması sebebiyle bu alanda tercih edilebilecek bir program.

Lisans: Ücretsiz
Boyut: 5 MB
Dil: Türkçe
İşletim Sistemi: Windows (Tümü)

CDBurnerXP, ücretsiz ve Türkçe dil desteğine sahip bir CD/DVD yazdırma aracıdır. Yazılımın en dikkat çekici özelliği büyük boyutlu CD/DVD yazdırma yazılımlarının yaptığı işlerin neredeyse tümünü yalnızca 6 MB’ye yakın boyutuyla yapabiliyor olmasıdır. Rakiplere göre oldukça düşük boyutlu bir yazılım olmasına karşın hem performans açısından hem de kullanım kolaylığı açısından en az onlar kadar iyi olduğu söylenebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

CDBurnerXP yazılımının en temel işlevi elinizdeki dosya veya klasörleri kolaylıkla CD ve happy wheels demo DVD’lere yazdırabilmesidir. Bunun yanı sıra MP3 dosyalarınızdan oluşan MP3 CD’leri veya elinizdeki film dosyalarından video diskleri oluşturabilirsiniz. Yine yazılım aracılığıyla elinizdeki “track” biçimli parçalardan Ses CD’leri veya DVD oynatıcınızda kullanabileceğiniz  Video DVD’leri hazırlayabilirsiniz.

CDBurnerXP

Yazılımın Özellikleri:

 • Veri diskleri oluşturma.
 • CD-R/CD-RW/DVD+R/DVD-R/DVD+RW/DVD-RW ve Çift katmanlı diskleri destekleme.
 • MP3 ve Ses CD’leri oluşturma.
 • MP3, WAV, OGG, FLAC, WMA, APE, MPC, WV (WavPack biçimlerini destekler.
 • Video DVD’ler oluşturma.
 • Birebir disk kopyalama.
 • ISO dosyaları oluşturma.
 • ISO dosyalarını diske yazdırabilme.
 • Silinebilir diskleri silme.
 • Çoklu dil desteği.
 • Kolay kullanım.

Editörün Notu: Özellikle profesyonel anlamda çalışma yapmayan, ev kullanıcısı olarak nitelendirdiğimiz ziyaretçilerimizin her türden CD/DVD yazdırma, kopyalama vb. tüm işleri oldukça kolay biçimde yapabileceği bu yazılımı özellikle kullanmanızı öneriyorum. Yüzlerce MB boyutundaki büyük yazılımlardan aşağı kalır kalitede olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.


Sponsorlu Bağlantılar

4 Yorum: “Türkçe Ücretsiz CD / DVD Yazma Programı – CDBurnerXP Bedava İndir Download Yükle”

 1. adil diyor ki:

  daha yeni indirdim kullandım gerçekten çok pratik ve iyi bir program daha önce kullandığım programların dili türkçe olmadığı için büyük sıkıntı çekiyordum bu programı herkese tavsiye ederim

 2. live brady diyor ki:

  teşekkürler harikasınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir