ADSL ve Mobil İnternet Hız Testi Yapma Sitesi – Fast.com

İnternet hızızınız test etmek için kullanacağınız yeni servis Fast.com olacak. Çok hızlı bir şekilde hız testi yapmanızı sağlan Fast.com isimli site, aynı zamanda daha az kota kullanarak kotanızı tüketmiyor. ADSL ve mobil internet hız testinizi yapabilceğiniz Fast.com HTML5 tabanlı bir sitedir.


Kota Dostu Hız Testi Yapma Sitesi

Hız testi yapmak için genellikle Speedtest.net sitesi tercih ediliyor ancak bu siteye alternatif bir site ortaya çıktı. Özellikle mobil cihazlar 4.5G’den sonra bu site üzerinden sıklıkla hız testi yapıyor. Fast.com ile 4.5G hız testi yapmak çok hızlı ve çok daha kolay. Diğer siteler ile hız testi yapan kullanıcılar hatırı sayılır ve kotalarında oluyorlar. Ancak Fast.com üzerinden hız testi yapan kullanıcılar diğer sitelere göre %60 daha az kota harcıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

HTML5 alt yapısı kullanan fast.com isimli hız testi sitesi yapılan her test başına ortalama 20MB veri tüketiyor. Speedtest.net sitesinde ise yaklaşık 50MB veri kullanılıyor.

Netflix tarafından oluşturulan bu hız testi yapma sitesi ile sadece bir kaç saniyede hızını test edebiliyorsunuz. Ayrıca basit bir arayüze ve reklamsız bir arayüze sahip. Beta sürecinde olduğu için sadece indirme hızını ölçen fast.com, Ping ve Upload (yükleme) hızlarını henüz göstermiyor.

fast.com hız testi

Fast.com Detayları

Lisans: Ücretsiz
Boyut: – MB
Dil: Türkçe
Versiyon: Son sürüm
İşletim Sistemi: Web Tabanlı
Sponsorlu Bağlantılar

0 Yorum: “ADSL ve Mobil İnternet Hız Testi Yapma Sitesi – Fast.com”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İndir Gezginler