Android için Türkçe Ücretsiz Kıble Bulma Programı – Kıble Pusulası İndir

Kıble yönünü bulma programı, cep telefonu kıble programı, android için kıble programı, kıblenin ne tarafta olduğunu gösteren program, ücretsiz kıble pusulası programı, Türkçe kıble pusulası programı.


Telefondan Kıble Bulmanın Kolay Yolu

Türk geliştirici olan Alper Yıldız tarafından hazırlanan bu Kıble Pusulası isimli uygulama hem yönünüzü bulmak için hemde namaz kılmak için kıble tayini yapmanızı sağlamak için kullanılabilir. Android akıllı telefon ve tabletlerinizin konum bilgisini kullanarak kıblenizi buluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Kıble Pusulası uygulaması ile harita üzerinden ve pusula üzerinden kıbleyi bulma şeklinde iki farklı yöntem ile kıble bulunabiliyor.

Harita üzerinden kıbleyi bulmak için uygulama içerisindeki haritayı açıyorsunuz ve uygulama sizin konumunuzdan KAbe’ye direkt olarak yeşil bir ok çizer. Eğer telefondaki GPS yani konumunuz açık ise kesinlikde doğru sonuç alacaksınız.

Pusula üzerinden kıbleyi bulmak için ise uygulama bütün şehirlerin kıble açısına göre hesaplar. Bulunduğunuz şehri seçince uygulama otomatik olarak kıbleyi tespit edecektir. Ancak harita yöntemi daha güvenilir bir yöntemdir.

Uygulamayı kullanırken yere paralel bir şekilde televizyon, bilgisayar, klima, hoparlör, demir aksanlar veya herhangi bir manyetik alandan uzakta kullanın.

Kıble Pusulası (Android) Detayları

Lisans: Ücretsiz
Boyut: 835 KB
Dil: Türkçe
İşletim Sistemi: (Mobil) Android

 

Sponsorlu Bağlantılar

0 Yorum: “Android için Türkçe Ücretsiz Kıble Bulma Programı – Kıble Pusulası İndir”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İndir Gezginler