Türkçe ve Ücretsiz Dosya Şifreleme (Şifre Koyma) Programı – Şifreleyici 7 Bedava İndir Download Yükle

Dosya şifreleme programı, döküman şifreleme programı, şifre koyma programı, şifreleme programı, şifre oluşturma programı, ücretsiz dosya şifreleme programı, Türkçe döküman şifreleme programı, hem Türkçe hemde ücretsiz şifreleme programı.


Dosya şifreleme programı, döküman şifreleme programı, şifre koyma programı, şifreleme programı, şifre oluşturma programı, ücretsiz dosya şifreleme programı, Türkçe döküman şifreleme programı, hem Türkçe hemde ücretsiz şifreleme programı.

Lisans: Ücretsiz
Boyut: 443 KB
Dil: Türkçe
İşletim Sistemi: Windows XP

Bu yazılımın asıl görevi dosya ve ofis dokümanlarını şifrelemektir. Yazılımda dünyaca tanınmış ve güvenilir olarak kullanılan Açık lisanslı “Blowfish” cipher (şifreleme) algoritması kullanılmıştır. 128 bit düzeyinde şifreleme yapmaktadır. Şifrelemeyi yazılımın veya bilgisayarın herhangi bir yerine değil tamamen şifrelenecek dokümanın kendi içine yapmakta ve başka bir yere iz bırakmamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Şifreleyici 7 ekran görüntüsü

Yazılım tamamen Türkçe diline sahip bir Türk yazılımıdır. Şimdi dilerseniz bu yazılımı beraber tanıyalım ve Türk insanının neleri başardığını beraber görelim…

Yazılımın boyutu küçük olmasına rağmen oldukça iyi işler başarmakta ve hatasız bir şifreleme sağlamaktadır. Sade, anlaşılır ve oladukça basit bir kullanımı vardır. Yazılım tek tıklama ile açılmakta ve kurulum gerektirmemektedir. Ayrıca işlemleri tek bir tıklama ile kolayca yapabilme yeteneğine sahiptir.

Yazılım açıldığında iki ana bölüm ile karşımıza gelmektedir:

1. Şifreleyeceğimiz Nesneleri Seçeceğimiz Bölüm;
2. Şifreleme Bölümü;

Nesnelerin Seçim Bölümü; Dosya Ekle, Klasör Ekle, Çıkart ve Temizle bölümlerinden oluşmaktadır. Şifreleme yapılacak nesne bu bölüm içerisinden seçilmektedir. Dosya veya Klasör Ekle içerisinden dosyayı veya klasörü göstererek happy wheels demo şifrelenecek nesne tıklandığında şifrelemek istenilen dosya yada klasör içindeki nesneler seçim bölgesinde görünür. Yazılım Klasör şifreleme yeteneğine henüz sahip olmasada klasör içerisindeki verileri şifrelemektedir. Yani başka bir deyişle; yazılımın şifrelediği nesne klasörün kendisi değil, içindeki verilerdir. Çıkart sekmesi, seçili olan şifrelenecek verilerin içerisinden istenmeyen herhangi birisini çıkartmaya yarar. Listeyi Temizle sekmesi o an seçim bölgesi içinde olan tüm nesne veya verileri temizler. Yazılım ayrıca kaç adet seçilmiş veri varsa alt bölümde bilgisini verebilmektedir.

Şifreleme bölümü; Seçilen verileri şifrelemek oldukça kolaydır. Anahtar seçeneğinin karşısında bulunan
haneye istenilen şifre girilip Doğrula seçeneğinde girilen şifre tekrar yazılıp doğrulandıktan sonra Şifrele sekmesine tek bir tıklama ile bütün veriler şifrelenmektedir. Şifreleme yapmak için verilerin tek tek şifrelenmesine gerek yoktur. Ne kadar veri seçilirse seçilsin yazılım bunu tek tıklama ile şifreleyebilmektedir. Ayrıca yazılım şifrelediği bir veriyi kesinlikle tekrar şifrelememektedir. Şifrelenen verilerin şifresini çözmek için ise verilerin veya klasör yada dosyanın yerini göstermek ve şifreyi yazdıktan sonra Şifre Çöz sekmesine bir kez tıklamak yeterli olacaktır. Bilgi Al sekmesi işlem bölümünde bulunan dosyaların şifreli olup olmadığına bakar ve veriler hakkında bilgi verir. Yazılımın Gösterme sekmesi yazılan şifreyi kapatma ve tekrar tıklanıldığında ise açık olarak gösterme yeteneğine sahiptir.

Sponsorlu Bağlantılar

0 Yorum: “Türkçe ve Ücretsiz Dosya Şifreleme (Şifre Koyma) Programı – Şifreleyici 7 Bedava İndir Download Yükle”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İndir Gezginler