Ücretsiz Çevrimiçi Microsoft PowerPoint Uygulaması – PowerPoint Online İndir Download Yükle Bedava

Microsoft PowerPoint uygulamasını internet tarayıcısı üzernden çevrimiçi bir şekilde kullanmanız için geliştirilen Microsoft PowerPoint Online, ücretsiz olarak sunuluyor. Sunularla doğrudan sununun depolandığı web sitesinde çalışmanızı sağlar. PowerPoint Online ile online bir şekilde sunular hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız sunumları anında arkadaşlarınız ile paylaşabilirisiniz.


PowerPoint Online ile çevrimiçi sunumlar hazırlayın ve paylaşın

Microsoft PowerPoint uygulamasını internet tarayıcısı üzernden çevrimiçi bir şekilde kullanmanız için geliştirilen Microsoft PowerPoint Online, ücretsiz olarak sunuluyor. Sunularla doğrudan sununun depolandığı web sitesinde çalışmanızı sağlar. PowerPoint Online ile online bir şekilde sunular hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız sunumları anında arkadaşlarınız ile paylaşabilirisiniz.  

Lisans: Ücretsiz
Boyut: 1.5 MB
Dil: Türkçe
Versiyon: Son Sürüm
İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/win8.1
Sponsorlu Bağlantılar

Office Online, en sık kullanılan Office özelliklerini bir araya getirir ve böylece okul ve evdeki ekiplerin paylaşılan belgeler, sunumlar ve elektronik tablolar üzerinde birlikte çalışabilmelerini sağlar.

Office Online ayrıca masaüstü bilgisayarınızda yüklü Office uygulamalarıyla da çalışır. Böylece nasıl çalışmak istediğinize siz karar verirsiniz. Gerçek zamanlı birlikte yazma ve çalışma işlemleri için Office Online’ı kullanın. Zaten Office’e sahipseniz PC’nizde veya Mac’inizde yüklü Word, PowerPoint ve Excel uygulamalarının gücünü tam olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Office Online ile çalışmaya başlamak çok basittir:

  • İster çevrimiçi olarak, isterseniz de Office’in masaüstü sürümünü kullanarak belgeler, elektronik tablolar ve sunumlar oluşturun
  • Bunları OneDrive’a kaydedin
  • Gerçek zamanlı olarak diğer kişilerle birlikte çalışın

PowerPoint Online

PowerPoint ile sorunsuz tümleştirme

Microsoft PowerPoint’te bir sunu oluşturdunuz. Diğer kullanıcıların görüntüleyebilmesi veya hatta slayt gösterisi olarak sunabilmeleri için bir web sitesinde yayımlamak istiyorsunuz. Yayımladıktan sonra bir slaydı unuttuğunuzu fark ederseniz ne olacak? Doğrudan web sitesinde hızlı bir şekilde düzeltebilmeniz harika olmaz mıydı? PowerPoint Online bu senaryoyu mümkün kılmaktadır.

Microsoft PowerPoint 2010’da, çalışma kitabınızı OneDrive’a veya SharePoint kitaplığınıza kaydederek PowerPoint Online’ı kullanmaya başlayabilirsiniz. Dosya sekmesinde, Kaydet ve Gönder seçeneğini tıklatıp Web’e Kaydet veyaSharePoint’e Kaydet seçeneklerinden birini belirleyin.

Sununuz artık hızlı bir şekilde görüntüleme ve yazdırma, tarayıcıda düzenleme veya PowerPoint’te yeniden açma için kullanılabilir.

NOT    Sunuların PowerPoint Online’da açılabilmesi için PowerPoint 2010’da oluşturulmuş olmaları gerekmez. En iyi uyumluluk için, Office PowerPoint 2003 veya sonraki bir sürümü ya da Mac için PowerPoint 2008 12.2.9 sürümü veya Mac için PowerPoint 2011 sürümlerini kullanın. PowerPoint 2003 kullanıyorsanız, en yeni hizmet paketini yükleyin ve sunuları bilgisayarınıza .pptx dosyaları olarak kaydedin. Daha sonra sunuyu Office Online programları yapılandırması yapılmış bir SharePoint sitesine yükleyin veya sunuyu OneDrive’a yükleyin.

Sunuyu tarayıcıda görüntüleme

Sununuzu OneDrive veya SharePoint’te açtığınızda, PowerPoint Online sunuyu tarayıcıda açar; burada slaytlar arasında gezinebilir, notları görüntüleyebilir veya sunuyu tam ekran olarak görüntülemek üzere Slayt Gösterisi’ne geçebilirsiniz.
NOTLAR

  • Microsoft Silverlight 2 veya sonraki sürümleri yüklü değilse, PowerPoint Online yüklenecek Silverlight bağlantısının bulunduğu bir çubuk görüntüler. Silverlight gerekli değildir, ancak en son Silverlight sürümü yüklüyse slaytlar tarayıcı penceresi boyutuna göre daha iyi ölçeklendirilir ve bazı animasyon efektleri daha yumuşak görünür.
  • Yayımlanan bir slayt gösterisini görüntüleme daveti alırsanız, slayt gösterisini görüntülemek için davetteki bağlantıyı tıklatın. Sunucu slaytlar esnasında size eşlik etmek için PowerPoint 2010 kullanır.
  • Ses veya video içeriği bulunan sunular, ses veya videonun yürütülebilmesi için PowerPoint masaüstü uygulamasında açılmalıdır. PowerPoint Online uygulamasında PowerPoint Uygulamasında Aç’ı tıklatın.

Tarayıcıdan yazdırma

Slaytları PowerPoint Online’da yazdırabilirsiniz. Dosya sekmesinde Yazdır’ı tıklatın.

NOT    PowerPoint Online uygulamasında yazdırmak için bir PDF görüntüleyicisi gereklidir.

Tarayıcıda düzenleme

Sunuda değişiklik yapmak istiyorsanız Tarayıcıda Düzenle’yi tıklatın.

Düzenleme görünümünde içerik ekleyebilir ve silebilir, Metni Biçimlendirebilirsiniz. Slayt ekleyebilir, silebilir, çoğaltabilir ve slaytları gizleyebilirsiniz.

SmartArt, köprüler ve küçük resim ekleyebilirsiniz. Küçük resim, Office.com’da bulunan resim koleksiyonundan gelir. Bunları eklemek için Ekle sekmesine gidin.

SmartArt’a, resimlere veya küçük resme etkiler eklemek veya değişiklikler yapmak isterseniz, resmi tıklatın ve ardından görünen sekmede görüntülenen araçları (SmartArt Araçları veya Resim Araçları) kullanın.

Yaptığınız değişikliklerin sunuda nasıl durduğunu görmek isterseniz, Okuma görünümüne geri dönün. Görünümsekmesinde, Okuma Görünümü’nü tıklatın. Veya, geçişler ve animasyonları da içeren slayt gösterisini önizleme ile görüntülemek için Slayt Gösterisi’ni tıklatın.

PowerPoint Online, üzerinde çalıştığınız sırada çalışma kitabınızı otomatik olarak kaydeder. Değişikliklerinizi kaydetmeniz gerekmez. Saklamak istemediğiniz değişiklikler yaparsanız, Geri Al komutunu kullanın veya CTRL+Z (Windows) ya da ⌘+Z (Mac) tuşlarına basın.

PowerPoint’te sorunsuz düzenleme

PowerPoint Online uygulamasında düzenleme hızlı değişiklikler (düzelti yapma, grafik ekleme veya bazı slaytlar ekleme gibi) için en uygun eylemdir. PowerPoint becerilerinin tamamını istiyorsanız, Dosya sekmesini ve sonraPowerPoint Uygulamasında Aç’ı tıklatın.

PowerPoint Online sunuyu doğrudan PowerPoint masaüstü uygulamanızda açar ve bu uygulama içinden daha kapsamlı işlemler yapabilirsiniz;  örneğin, geçişleri değiştirmek veya yer tutucu içinde olmayan slayt içeriğini düzenlemek isteyebilirsiniz. PowerPoint’te Kaydet’i tıklattığınızda, PowerPoint sunuyu web sunucusuna geri kaydeder.

NOT    Tarayıcıdaki sunuların doğrudan PowerPoint masaüstü uygulamasına açılması Firefox, Internet Explorer (Windows) ve Safari (Mac) tarayıcılarında desteklenir. Windows’ta, bu özellikten yararlanabilmek için ayrıca PowerPoint 2003 veya sonraki bir sürümünü kullanıyor olmanız gerekir (Firefox kullanıyorsanız, ayrıca PowerPoint 2010 kullanıyor olmanız gerekir). Mac’te bu özellik, Mac için Microsoft PowerPoint 2008 12.2.9 sürümünü veya Mac için PowerPoint 2011 gerektirir.

Sponsorlu Bağlantılar

0 Yorum: “Ücretsiz Çevrimiçi Microsoft PowerPoint Uygulaması – PowerPoint Online İndir Download Yükle Bedava”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İndir Gezginler