Ücretsiz Çevrimiçi Microsoft Word Uygulaması – Word Online İndir Download Yükle Bedava

Microsoft Word programının internet taratıcısı üzerinde kullanmanızı sağlayan Microsoft Word Online uygulaması, webde belgeleriniz üzerinde çalışma imkanı sunuyor. Word Online sayesinde web tarayıcınızda gerçek zamanlı bir şekilde Word dosyalarınızı düzenleme, kaydetme ve iş arkadaşlarınız ile paylaşma imkanı bulacaksınız. Üstelik tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.


Word Online ile çevrimiçi belgeler oluşturun ve paylaşın

Microsoft Word programının internet taratıcısı üzerinde kullanmanızı sağlayan Microsoft Word Online uygulaması, webde belgeleriniz üzerinde çalışma imkanı sunuyor. Word Online sayesinde web tarayıcınızda gerçek zamanlı bir şekilde Word dosyalarınızı düzenleme, kaydetme ve iş arkadaşlarınız ile paylaşma imkanı bulacaksınız. Üstelik tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.

Lisans: Ücretsiz
Boyut: 0,3 MB
Dil: Türkçe
Versiyon: Son Sürüm
İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/win8.1
Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Word Online, Microsoft Word’ün en sık kullanılan özelliklerini bir araya getirir ve belgelerinizi iş arkadaşlarınızla düzenleme ve paylaşma fırsatı sunar. Belgeleriniz üzerinde çalışırken yaptığınız her işlem OneDrive hesabınıza kaydedilir. Böylelikle internet bağlantısı bulunan her cihaz üzerinden Word belgelerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Google Chrome tarayıcınız üzerinden tek tıkla Word belgeleri oluşturma kolaylığı sağlayan Word Online’ı kullanabilmeniz için tek ihtiyacınız olan Microsoft hesabıdır. Microsoft hesabınıza giriş yaparak çevrimiçi ortamda Word belgeleriniz üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Word Online’ı ister tarayıcınız içerisinde bulunan “Uygulamalar” butonuna tıklayara, isterseniz de “Chrome Uygulama Başlatıcı”yı kullanarak doğrudan masaüstünüzden çalıştırabilirsiniz.

Word Online, oldukça yüksek fiyattan satılan Microsoft Office yazılımının en sık kullanılan işlevlerini içeren ve tamamen ücretsiz olan bir Office uygulaması. Eğer çeşitli paketlerle sunulan Office yazılımı için ayıracak bütçeniz yoksa Word Online da işinizi fazlasıyla görecektir.

Word Online

Word ile sorunsuz tümleştirme

Microsoft Word’de bir belge oluşturdunuz. Diğer kullanıcıların okuyabilmesi veya yazdırabilmesi için bir web sitesinde yayımlamak istiyorsunuz. Yayımladıktan sonra bir kişinin adını yanlış yazdığınızı fark ederseniz ne olacak? Doğrudan web sitesinde hızlı bir şekilde düzeltebilmeniz harika olmaz mıydı? Word Online bu senaryoyu mümkün kılmaktadır.

Microsoft Word 2010’da, belgenizi OneDrive’a veya SharePoint kitaplığınıza kaydederek Word Online’ı kullanmaya başlayabilirsiniz. Dosya sekmesinde, Kaydet ve Gönder seçeneğini tıklatıp Web’e Kaydet veya SharePoint’e Kaydetseçeneklerinden birini belirleyin.

Belgeniz artık hızlı bir şekilde görüntüleme ve yazdırma, tarayıcıda düzenleme veya Word’de yeniden açma için kullanılabilir.

NOT    Belgelerin Word Online’da açılabilmesi için Word 2010’da oluşturulmuş olmaları gerekmez. En iyi uyumluluk için, Office Word 2003 veya sonraki bir sürümü ya da Mac için Word 2008 12.2.9 sürümünü veya Mac için Word 2011 sürümlerini kullanın. Word 2003 kullanıyorsanız, en yeni hizmet paketini yükleyin ve belgeleri bilgisayarınıza .docx dosyaları olarak kaydedin. Daha sonra belgeyi Office Online programları yapılandırması yapılmış bir SharePoint sitesine yükleyin veya belgeyi OneDrive’a yükleyin.

Belgeyi tarayıcıda okuma

Belgenizi OneDrive veya SharePoint’te açtığınızda, Word Online belgeyi tarayıcıda açar. Düzen ve biçimlendirme, belgeyi Word’de Yazdırma Düzeni görünümünde açtığınızda göreceğinizle aynıdır.

NOT    Microsoft Silverlight 2 veya sonraki sürümleri yüklü değilse, Word Online yüklenecek Silverlight bağlantısının bulunduğu bir çubuk görüntüler. Silverlight gerekli değildir; ancak Silverlight’ın en son sürümü bilgisayarınızda yüklü olduğu takdirde, belgeler daha hızlı ve yüksek yakınlaştırma düzeylerinde görsel anlamda aslına çok daha sadık bir şekilde görüntülenir.

Okuma görünümünde, belgede sayfa sayfa ilerleyebilir veya belirli bir sayfaya gidebilirsiniz. Gitmek istediğiniz sayfanın numarasını yazın veya Önceki Sayfa ve Sonraki Sayfa düğmelerini kullanın.

Daha yakından incelemek veya ekranda sayfanın daha büyük bir bölümünü görmek istiyorsanız, sayfanın görünümünü büyütmek veya küçültmek üzere Yakınlaştır komutunu kullanın.

Sözcükleri veya deyimleri aramak için de Bul komutunu kullanabilirsiniz. Arama sonuçları belgede görüntülenir.

Web sayfalarında olduğu gibi, belgedeki metni seçip kopyalayabilirsiniz, böylece başka bir uygulamaya yapıştırabilirsiniz.

Tarayıcıdan yazdırma

Word Online belgeyi Okuma görünümünde göründüğü gibi yazdırır. Belgeyi yazdırmak için Dosya sekmesini veYazdır’ı tıklatın.

NOT    Word Online’da yazdırmak için bir PDF görüntüleyicisi gereklidir. PDF görüntüleyiciniz yoksa web’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Tarayıcıda düzenleme

Belgede değişiklik yapmak istiyorsanız Tarayıcıda Düzenle’yi tıklatın. Düzenleme görünümünde içerik ekleyebilir ve silebilir ve metni biçimlendirebilirsiniz. Düzenleme görünümü belgeyi görüntülemek için değil içeriği düzenlemek için en iyi duruma getirilmiştir. Düzenleme görünümünde düzen basitleştirilmiştir ve görünümün görüntüleyemediği öğeler yer tutucu olarak gösterilir. Yer tutucular Word Online içinde görüntülenebilen ancak düzenlenemeyen içeriği yanlışlıkla silmenizi önler.

Düzenleme görünümünde, metni normalde yazdığınız gibi yazabilir ve kopyala/yapıştır ve geri al/yinele komutlarını kullanabilirsiniz. Metni biçimlendirmek için stil ve Giriş sekmesinde gördüğünüz tüm biçimlendirme seçeneklerini uygulayabilirsiniz.

Resimler, küçük resimler, tablolar ve köprüler de ekleyebilirsiniz. Küçük resimler Office.com üzerinde bulunan resim koleksiyonundan gelir. Bunları eklemek için Ekle sekmesine gidin.

Yaptığınız değişikliklerin belgede nasıl durduğunu görmek isterseniz Dosya sekmesinde Kaydet’i tıklatın ve sonraGörünüm sekmesinde Okuma Görünümü’nü tıklatarak Okuma görünümüne dönün.

NOT    OneDrive ’da, aynı anda birden çok yazar Word Online uygulamasında belgeyi düzenleyebilir.

Word’de sorunsuz düzenleme

Word Online uygulamasında düzenleme hızlı değişiklikler (düzelti yapma, resim ekleme veya daha fazla metin ekleme gibi) için en uygun eylemdir. Word özelliklerinin tamamını kullanmak isterseniz, Dosya sekmesini ve Word Uygulamasında Aç’ı tıklatın.

Word Online, belge üzerinde daha kapsamlı işlemler yapabilmeniz için belgeyi doğrudan Word masaüstü uygulamanızda açar;  örneğin, belgedeki stilleri değiştirmek, SmartArt grafiğini değiştirmek ya da üstbilgi ve altbilgi eklemek isteyebilirsiniz. Word’de Kaydet’i tıklattığınızda, Word belgeyi web sunucusuna geri kaydeder.

NOT    Tarayıcıdaki belgelerin doğrudan Word masaüstü uygulamasına açılması Firefox, Internet Explorer (Windows) ve Safari (Mac) tarayıcılarında desteklenir. Windows’ta, bu özellikten yararlanabilmek için ayrıca Word 2003 veya sonraki bir sürümünü kullanıyor olmanız gerekir (Firefox kullanıyorsanız, ayrıca Word 2010 kullanıyor olmanız gerekir). Mac’te bu özellik, Mac için Microsoft Word 2008 12.2.9 sürümünü veya Mac için Word 2011 gerektirir.

Sponsorlu Bağlantılar

0 Yorum: “Ücretsiz Çevrimiçi Microsoft Word Uygulaması – Word Online İndir Download Yükle Bedava”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İndir Gezginler