Ücretsiz Türkçe Metin Seslendirme Programı – Balabolka İndir

Metin seslendirme programı olan Balabolka, bilgisayarın sistemindeki sesleri kullanarak metinleri okur. Türkçe dil desteğine de sahip olan program çişitli ses ayarlamaları da yapmanıza imkan verir. Metinler ve dosyaları programa aktarabilir ve sesleri WAV, MP3, MP4, OGG veya WMA olarak kaydedebilirsiniz.


Metinleri Sesli Olarak Okuyun

Balabolka programı ücretsiz olarak sunulan sesli metin çeviricidir. Bütün metinleri ve belgeleri bu programa aktararak sesli olarak okumasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda yazdıklarınızı da sesli olarak okur. Bu metinleri aynı zamanda WAV, MP3, MP4, OGG veya WMA dosyası olarak kaydedilebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Program, panodaki içeriği okuyabilir, belgelerden metin görüntüleyebilir, font ve arka plan rengini özelleştirebilir, sistem tepsisinde okumayı kontrol edebilir veya küresel kısayol tuşlarıyla kontrol edilebilir. Desteklenen dosya formatları arasında AZW, AZW3, CHM, DjVu, DOC, DOCX, EPUB, FB2, HTML, LIT, MOBI, ODT, PDB, PRC, PDF, RTF, TCR, WPD gibi formatlar bulunur.

Balabolka programı Microsoft Speech APIsinin (SAPI) çeşitli sürümlerini kullanmaktadır; Hız ve ses perdesi dahil olmak üzere bir sesin parametrelerini değiştirmenize izin verir. Kullanıcı ses ekleminin kalitesini artırmak için özel bir değiştirme listesi uygulayabilir. Bu özellik, kelimelerin hecelemelerini değiştirmek istediğinizde kullanışlıdır. Telaffuz düzeltme kuralları düzenli ifadelerin sözdizimini kullanır.

Balabolka, senkronize edilen metni harici LRC dosyalarına veya ses dosyalarının içindeki MP3 etiketlerine kaydedebilir.

NOT: Program Microsoft Speech APIsini kullanıyor ve Microsoft Türkçe ses desteği sunmadığı için program tam anlamıyla Türkçe dilde okuyamıyor.

Balabolka

Balabolka Program Detayları

Lisans:   Ücretsiz
Boyut:   14.5 MB
Dil:   Türkçe
Versiyon:   Son Sürüm
İşletim Sistemi   Windows XP/Vista/7/8/8.1/10
Sponsorlu Bağlantılar

0 Yorum: “Ücretsiz Türkçe Metin Seslendirme Programı – Balabolka İndir”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İndir Gezginler