UYAP Mevzuat Programı İndir Download Yükle Bedava

UYAP Mevzuat Programı ile UYAP hakkındaki ayrıntılı bilgileri ve en son haberleri almanın yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını, tüzüklerini, yönetmeliklerini, kanun hükmünde kararnameleri, tebliğ, mülga ve genelgeleri gibi bilgileri elinizin altına getiriyor.


UYAP Mevzuat Programı ile UYAP hakkındaki ayrıntılı bilgileri ve en son haberleri almanın yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını, tüzüklerini, yönetmeliklerini, kanun hükmünde kararnameleri, tebliğ, mülga ve genelgeleri gibi bilgileri elinizin altına getiriyor.

Lisans: Ücretsiz
Boyut: 1,58 GB
Dil: Türkçe
İşletim Sistemi: Windows (Tümü)
Sponsorlu Bağlantılar

Günlük güncellenen mevzuatlara; Mevzuat Türü, Mevzuat Adı, Mevzuat Numarası, Mevzuat içeriği, Resmi Gazete Tarih ve Resmi Gazete Sayısı kriterleri ile 38.000’ni aşan Yüksek Yargı içtihadına; İçtihat Türü, Metin İçeriği, Daire/Kurul Adı, Esas Numarası, Karar Numarası, Aranacak Kavram kriterleri kullanılmak suretiyle kullanıcının aradığı mevzuat veya içtihada kolayca ulaşması sağlanmıştır.

UYAP Mevzuat Programı Özellikleri

  •  Her gün yapılan güncelleme ile en güncel mevzuata
  •  Değişen Kanun metinlerinin eski haline
  •  Metin içeriğine göre Mevzuat ve İçtihat sorgulamaya
  •  Tüm Anayasa Mahkemesi Kararlarına
  •  AİHM Türkiye ile ilgili verdiği kararlarına
  •  Yargıtay ve Danıştay emsal kararlarına
  •  Uyuşmazlık Mahkemesi kararlarına

UYAP MEVZUAT PROGRAMI

UYAP Nedir?

UYAP’ın ana amacı, zaman kaybetmeden adaletin yerine getirilerek vatandaşın mağdur olmasını engellemek, Türkiye Cumhuriyeti Adli Sisteminin işleyişinin güvenirliğini ve doğruluğunu koruyarak sisteme hız kazandırmaktır. Yargıtay Bilgi Sisteminin de UYAP kapsamına alınmasıyla, adliyelerde başlayan süreç kesintiye uğramadan ve zaman kaybedilmeden devam edecek, böylece teknoloji adaletin hizmetinde olacaktır.

Bu kapsamda UYAP, Adalet Bakanlığı ve bağlı kuruluşları bünyesinde yürütülen faaliyetlerin ve yargı sistemi ile ilgili işlevlerin bilgisayar yardımıyla tam entegre bir şekilde otomasyona geçirilmesidir.

Program, içinde yargının hızlanması için “Karar Destek Sistemi” ve “Bilgi Bankası” barındıracak şekilde tasarlanmıştır. Karar destek sisteminde; hakimin karar verebilmesi için gerekli her türlü dokümanın en kısa sürede sağlanması, usûl hatalarından kaynaklanan bozmalarının önüne geçilerek yargının hızlanması hedeflenmektedir. Bu suretle yargı hak ettiği seviyeye kavuşacaktır.

Adalet teşkilatı olarak UYAP ile vatandaşlarımızın duruşma tarihini öğrenmek için adliyeye gitmesine gerek kalmayacaktır. Avukatların bürolarından dava açması, harç yatırması, dilekçe vermesi ve dava dosyalarına yetkileri çerçevesinde ulaşması sağlanacaktır. Bakanlığımıza bağlı personelimizin, bilgisayar teknolojisi ile tanışarak bilgi toplumunun birer üyesi olması sağlanacaktır.

UYAP ile yargının işleyişine sürat ve güven kazandırmak sureti ile devletimizin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi önünde yargının işleyişinden kaynaklanan tazminatlara mahkum olmasına son verilecektir. Bu şekilde devletimizin uluslararası platformda itibarı sarsılmayacak ve Avrupa Birliğine girme yolunda Adalet Bakanlığı olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmiş olacağız.

UYAP Mevzuat Programı 10.0 Yenilikleri

UYAP Mevzuat Programı 10.0 da yaşanan veri tabanı, kopyalama, içtihatlarda yaşanan arama hataları  ile diğer teknik hatalar düzeltilmiş olup ; bilgisayarınızda mevcut bulunan UYAP Mevzuat Programının Bilgisayarlardaki ilgili dizinlerden (Genelde  D dizinine kurulmakla beraber bazen C dizinine de kurulmuş olabilir) tüm uzantıları ile  kaldırılması ve güncel sürümün yeniden yüklenmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin yerine getirilmesi halinde daha önce programla ilgili yaşanan problemler tekrar yaşanmayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum: “UYAP Mevzuat Programı İndir Download Yükle Bedava”

  1. elif akkoyunlu dedi ki:

    son sürüm mü? sürüm tarihin de yazar mısınız lütfen?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İndir Gezginler