Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi – Windows 10 Anniversary Update İndir

Windows 10 Anniversary Update yani Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi sayesinde bilgisayarınıza bir çok yenilik geliyor. Windows 10 bilgisayarınıza devrim niteliğinde yenilikler getiren Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi ile koyu tema seçeneği, Windows Hello kullanımı, Cortona yenilikleri, oyunseverler için yenilikler ve daha bir çok yeni özellikler sizi bekliyor.


Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi Yayımlandı

Windows 10 işletim sistemi için en büyük güncelleme yayımlandı. Windows 10 Anniversary Update isimli bu güncelleme Türkçe ismi ile Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi olarak yayımlandı. Windows 10 için çok önemli yeniliklerin geldiği bu yıldönümü güncellemesini ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Çok kapsamlı ve şimdiye kadarki en büyük güncelleme Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi ile geliyor. Windows 10 Anniversary Update ile birlikte gelen yenilikleri kısaca sıralayalım.

windows 10 yıldönümü güncellemesi

Windows 10 Siyah Tema

Bu güncelleme ile birlikte gelen en büyük yeniliklerden birisi de siyah koyu tema oldu. Aşağıdaki ekran görüntüsünden de göreceğiniz üzere Başlat > Ayarlar > Kişiselleştirme > Renkler adımdımdan ayarlanabiliyor. “Uygulama modunuzu seçin” alanında “Koyu” seçeneğini seçerek aktif edebiliyorsunuz.

windows 10 siyah tema

Windows Ink İle Not Alma

Windows Ink ile artık Windows 10 üzerinden dilediğiniz gibi notlar alabileceksiniz. Ekran görüntüleri ve resimler üzerine notlar da alabilirsiniz. Bu sayede çizim yapabilir, hatırlatıcı ekleyebilir yada yapışkan notlar ekleyebilirsiniz.

Windows Hello ve Güvenlik Önlemleri

Microsoft Edge tarayıcısı üzerinde Windows Hello bu güncelleme kullanılmaya başlıyor. Bu sayede şifre ve kullanıcı adı girmeden internet sitelerine de biyolojik kimliğiniz ile giriş yapabileceksiniz.

Güvenlik duvarı olan Windows Defender da otomatik taramalar yaparak size raporlar sunacak. Böylece kötü amaçlı yazılımlara karşı daha güvenli olacaksınız.

Diğer Yenlikler

Bunların dışında Cortona ile ilgili bir çok yenilik de yer alıyor. Ayrıca dizüstü bilgisayarlarda Microsoft Edge tarayıcısına eklenen güç tasarruf modu da daha uzun süre kullanım sunuyor.

Son olarak oyuncular için de Xbox One geliştirmeleri bulunuyor. Xbox One ve Windows 10 oyunlarında Xbox Her Yerde Oyna özelliği sayesinde bulut tabanlı oyun gelişimi kaydetme sistemi kullanılabiliyor.

Windows 10 Anniversary Update Detayları

Lisans: Ücretsiz
Boyut: 5.5 MB
Dil: Türkçe
Versiyon: Son sürüm
İşletim Sistem Windows 10
Sponsorlu Bağlantılar

0 Yorum: “Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi – Windows 10 Anniversary Update İndir”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İndir Gezginler