Programlama Dilleri Öğrenme Yazılımı – Scratch İndir

Scratch ile programlama öğrenmek çok kolay. Özellikle çocukların programlama giriş yapmalarını sağlamak için oldukça eğlenceli ve eğitici bir programdır. Programlamaya adım atmak ve programlama dillerini öğrenmek için Scratch ile başlayın.


Çocuklar İçin Programlama Yazılımı

Scratch ile, kendi etkileşimli öykülerinizi, oyunlarınızı ve animasyonlarınızı programlayabilir ve kreasyonlarınızı çevrimiçi topluluktaki diğer kişilerle paylaşabilirsiniz. Scratch, gençlerin yaratıcı bir şekilde düşünmesini, sistematik biçimde mantıklı bir şekilde öğrenmesini ve iş birliği içinde çalışmasını sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Çağ bilgisayar çağı olduğu için bilgisayar programlarını kodlama becerisi, neredeyse okur yazarlıkta önemli bir hal aldı. Çocuklar Scratch’ta kodlamayı öğrendiğinde, sorunları çözmek, projeler tasarlamak ve fikirleri iletmek için önemli stratejiler öğrenirler.

Scratch, 150 farklı ülkede kullanılmaktadır ve 40’tan fazla dil desteği bulunuyor. Öğrenciler Scratch ile (ilkokuldan kolejlere kadar) ve matematik, bilgisayar bilimleri, dil sanatları, sosyal bilgiler gibi her düzeyde öğreniyorlar. Eğitimciler, ScratchEd web sitesinde hikayeler paylaşıyor, soru soruyor ve insanlar da bütün bunları bu web sitesinde bulabiliyorlar.

Scratch özellikle 8 ila 16 yaş grubu için tasarlanmış olmakla birlikte her yaştan insan tarafından kullanılmaktadır. Milyonlarca kişi evde, okulda, müzelerde, kütüphanelerde ve sosyal merkezlerde Scratch projeleri oluşturmaktadır.

Scratch

Scratch Program Detayları

Lisans:   Ücretsiz
Boyut:   33 MB
Dil:   Türkçe
Versiyon:   1.4
İşletim Sistemi   Windows XP ve üzeri
Sponsorlu Bağlantılar

0 Yorum: “Programlama Dilleri Öğrenme Yazılımı – Scratch İndir”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İndir Gezginler