Gmail Depolama Programı – GMail Drive İndir

GMail Drive programı Gmail hesabınız için ekstra bir depolama alanı sunmaktadır. Bilgisayarınızda Gmail için sanal bir sürücü oluşturan bu program, Gmail ile senkronize bir şekilde çalışır ve oluşturduğunuz dosya ve klasörler anında Gmail’e eklenir.


GMail İçin Sanal Sürücü

GMail Drive, Gmail’i depolama ortamı olarak kullanmanıza olanak tanıyan, Gmail hesabınızın etrafında sanal bir dosya sistemi oluşturan bir Shell Ad Alanı Uzantısıdır. GMail Drive, Google Gmail hesabınızın üstünde sanal bir dosya sistemi oluşturur ve doğrudan Gmail Explorer hesabınızdaki Windows Gezgini içinden saklanan dosyaları kaydetmenizi ve almanızı sağlar. GMail Drive, bilgisayarınıza yeni klasörler oluşturabileceğiniz, kopyalayıp sürükleyip bıraktırabileceğiniz yeni bir sürücü ekliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Google, kullanıcılara 15 GB’lık depolama alanı sunuyor ancak bir çok kullanıcı için bu alan yetersiz gelebiliyor. GMail Drive ile dosyalarınızı kolayca Google Mail Hesabınıza kopyalayabilir ve tekrar alabilirsiniz.
GMail Drive’ı kullanarak yeni bir dosya oluşturduğunuzda, bir e-posta oluşturur ve hesabınıza gönderir. E-posta, normal Gelen Kutusu klasörünüzde görünür ve dosya e-posta eki olarak eklenir. GMail Drive, yeni dosyaların gelip gelmediğini görmek ve dizin yapılarını yeniden oluşturmak için posta hesabınızı periyodik olarak kontrol eder (Gmail arama işlevini kullanarak). Ancak temel olarak GMail Drive, bilgisayarınızda kurulu olan diğer sabit sürücüler gibi davranır.

Normal Explorer klasörlerine alışmış olduğunuz gibi, dosyaları sürükleyip bırakarak GMail Drive klasörüne / klasöre kopyalayabilirsiniz.

gmail-drive

GMail Drive Detayları

Lisans:  Ücretsiz
Boyut:   370 KB
Dil:   İngilizce
Versiyon:   Son Sürüm
İşletim Sistemi   Windows Tümü
Sponsorlu Bağlantılar

0 Yorum: “Gmail Depolama Programı – GMail Drive İndir”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İndir Gezginler