Ücretsiz Çevrimiçi Microsoft Excel Uygulaması – Excel Online İndir Download Yükle Bedava

Microsoft Excel programöını internet tarayıcınız üzerinde kullanmanızı sağlayan Excel Online sayesinde tablolar üzerinde online bir şekilde çalışabiliyorsunuz. Ücretsiz olarak web üzerinden kullandığınız Excel Online uygulamasını kullanmak için tek yapmanız gereken Microsoft hesabınıza giriş yapmaktır. Excel Online programı sayesinde çevrimiçi tabloları oluşturabilir, paylaşabilir ve düzenleyebilirsiniz.


Excel Online ile çevrimiçi tablolar oluşturun ve paylaşın

Microsoft Excel programöını internet tarayıcınız üzerinde kullanmanızı sağlayan Excel Online sayesinde tablolar üzerinde online bir şekilde çalışabiliyorsunuz. Ücretsiz olarak web üzerinden kullandığınız Excel Online uygulamasını kullanmak için tek yapmanız gereken Microsoft hesabınıza giriş yapmaktır. Excel Online programı sayesinde çevrimiçi tabloları oluşturabilir, paylaşabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Lisans: Ücretsiz
Boyut: 1.5 MB
Dil: Türkçe
Versiyon: Son Sürüm
İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/win8.1
Sponsorlu Bağlantılar

PC veya MAC’inizde kullandığınız Excel Online, tablolarınıza Google Chrome tarayıcınızdan erişme kolaylığı sunar. İnternetin bulunduğu her yerde ve Google Chrome’un yüklü olduğu her bilgisayarda Microsoft hesabınıza giriş yaparak Excel tablolarınıza ulaşabilir ve düzenleme yapabilirsiniz. İster Chrome tarayıcınız içerisindeki Uygulamalar butonuna tıklayarak, isterseniz de Chrome Uygulama Başlatıcı’sı üzerinden Excel Online’ı çalıştırmanız mümkün.

Microsoft hesabınızla birlikte kullanabileceğiniz Excel Online ile ücretli Microsoft Excel yazılımı ile yaptığınız pek çok şeyi yapabilirsiniz. Üstelik hiçbir ücret ödemeden!

Excel Online Özellikleri:

 • Excel tablolarınızı çevrimiçi olarak düzenleyin.
 • Yeni bir Excel tablosu oluşturun ve gerçek zamanlı çalışın.
 • Excel tablolarınızı OneDrive’a kaydedin.

Excel Online

Excel ile sorunsuz tümleştirme

Microsoft Excel’de bir çalışma kitabı oluşturdunuz. Diğer kullanıcıların canlı verilerle etkileşimde bulunması, hatta bazı veriler girebilmesi için bir web sitesinde yayımlamak istiyorsunuz. Sahip olduğunuz Excel sürümünden farklı bir sürüme sahip birisiyle birlikte çalışmak istediğinizde ne olacak? Doğrudan web sitesi üzerinde birlikte çalışmanız harika olmaz mıydı? Excel Online bu senaryoyu mümkün kılar.

Microsoft Excel 2010’da, çalışma kitabınızı OneDrive’a veya SharePoint kitaplığınıza kaydederek Excel Online’ı kullanmaya başlayabilirsiniz. Dosya sekmesinde, Kaydet ve Gönder seçeneğini tıklatıp Web’e Kaydet veyaSharePoint’e Kaydet seçeneklerinden birini belirleyin.

Çalışma kitabınız artık tarayıcıda görüntüleme ve düzenleme veya Excel’de yeniden açma için kullanılabilir.

NOT    Çalışma kitaplarının Excel Online’da açılabilmesi için Excel 2010’da oluşturulmuş olmaları gerekmez. En iyi uyumluluk için, Office Excel 2003 veya sonraki bir sürümü ya da Mac için Excel 2008 12.2.9 sürümü veya Mac için Excel 2011 sürümlerini kullanın. Excel 2003 kullanıyorsanız, en yeni hizmet paketini yükleyin ve çalışma kitaplarını bilgisayarınıza .xlsx dosyaları olarak kaydedin. Daha sonra çalışma kitabını Office Online programlarının yapılandırması yapılmış bir SharePoint sitesine yükleyin veya çalışma kitabını OneDrive’a yükleyin.

Çalışma kitabını tarayıcıda görüntüleme

Çalışma kitabınızı OneDrive veya SharePoint’te açtığınızda, Excel Online bu çalışma kitabını gezinebildiğiniz, sıralayabildiğiniz, filtre uygulayabildiğiniz, PivotTable’ları genişletebildiğiniz ve daraltabildiğiniz ve hatta çalışma kitabını yeniden hesaplayabildiğiniz tarayıcıda açar.

Sözcükleri veya sözcük gruplarını aramak için Bul komutunu da kullanabilirsiniz. Web sayfalarında olduğu gibi, çalışma sayfasındaki içeriği seçip kopyalayabilirsiniz, böylece başka bir uygulamaya yapıştırabilirsiniz.

Tarayıcıda düzenleme

Çalışma kitabında değişiklik yapmak istiyorsanız verileri değiştirmek, formül girmek ve düzenlemek, temel biçimlendirmeyi uygulamak için Tarayıcıda Düzenle’yi tıklatın.

Düzenleme modunda, metni normalde yaptığınız gibi yazar ve biçimlendirirsiniz, kes, kopyala, yapıştır ve geri al/yinele komutlarını kullanabilirsiniz. Formül girmek için formülü girmek istediğiniz hücreye gidip, bir eşittir işareti (=) yazdıktan sonra formülü veya işlevi yazabilirsiniz.

Tablo ve köprü de ekleyebilirsiniz. Bunları eklemek için Ekle sekmesine gidin. Grafik eklemek isterseniz, grafiği oluşturulacak hücre aralığını seçin ve sonra Ekle sekmesine gidip istediğiniz grafik türünü seçin.

NOT    OneDrive ’da, Excel Online bir iletişim kutusu arabiriminden işlev ekleme, Otomatik Toplam işlemi yapma, çalışma sayfası ekleme, silme ve sayfaları yeniden adlandırma özelliklerine sahiptir. Bir SharePoint sitesinde Excel Online kullanıldığında bu özelliklerden yararlanılamaz.

Üzerinde çalıştığınız sırada, Excel Online çalışma kitabınızı otomatik olarak kaydeder. Değişikliklerinizi kaydetmeniz gerekmez. Saklamak istemediğiniz değişiklikler yaparsanız, Geri Al komutunu kullanın veya CTRL+Z (Windows) ya da ⌘+Z (Mac) tuşlarına basın.

Diğer kullanıcılarla çalışma

Çalışma kitabınızı diğer kişilerin düzenleyebileceği şekilde kullanıma açarsanız, arkadaşlarınız veya iş arkadaşlarınız sizinle aynı anda çalışma kitabı üzerinde çalışabilir. Bu, bir grup kişiden bilgi listesi veya grup projesi gibi bilgiler topladığınız çalışma kitaplarında işe yarar. Artık listeleri e-postayla gönderip almak veya ekip arkadaşınızın değişikliği sunucuya iade etmesini beklemek gerekmiyor.

Çalışma kitabını düzenlerken, Excel Online çalışma kitabında başka kullanıcıların da çalışıp çalışmadığını gösterir.

 1. Çalışma kitabını iş arkadaşlarınızın erişebileceği bir web sitesinde depolayın; örneğin, ekibinizin SharePoint kitaplığında veya iş arkadaşlarınızın erişebileceği bir OneDrive klasöründe.
 2. Diğer kullanıcıları çalışma kitabı üzerinde çalışmak için davet edin.
 • SharePoint’te, çalışma kitabının tarayıcıda görünen web adresini kopyalayın ve daha sonra web adresini bir iletiye yapıştırın.
 • OneDrive’da, Excel Online içinde Dosya sekmesini ve ardından Paylaş’ı tıklatın. Çalışma kitabını paylaşmak istediğiniz kişileri ekleyin, Kaydet’i tıklatın ve ardından bir ileti oluşturun.
 1. Çalışma kitabını Excel Online’ta düzenleyin. Durum çubuğunda sizinle birlikte kimlerin çalıştığını görebilirsiniz.

Excel’de sorunsuz düzenleme

Dosyaları Excel Online uygulamasında düzenlemek en çok, diğer kullanıcılarla birlikte çalışmak veya hızlı değişiklikler yapmak için kullanışlıdır. Excel’in tüm özelliklerinden yararlanmak isterseniz, Dosya sekmesini tıklatın ve ardındanExcel’de Aç’ı seçin.

Excel Online çalışma kitabını doğrudan daha kapsamlı işlemler yapabileceğiniz Excel masaüstü uygulamanızda açar. Örneğin, bir grafik veya PivotTable’da ayarları değiştirebilirsiniz. Excel’de Kaydet’i tıklattığınızda, Excel çalışma kitabını web sunucusuna geri kaydeder.

NOT    Tarayıcıdaki çalışma kitaplarının doğrudan Excel masaüstü uygulamasına açılması Firefox, Internet Explorer (Windows) ve Safari (Mac) tarayıcılarında desteklenir. Windows’ta, bu özellikten yararlanabilmek için ayrıca Excel 2003 veya sonraki bir sürümünü kullanıyor olmanız gerekir (Firefox kullanıyorsanız, ayrıca Excel 2010 kullanıyor olmanız gerekir). Mac’te bu özellik, Mac için Microsoft Excel 2008 12.2.9 sürümünü veya Mac için Excel 2011 gerektirir.

Sponsorlu Bağlantılar

One thought on “Ücretsiz Çevrimiçi Microsoft Excel Uygulaması – Excel Online İndir Download Yükle Bedava”

 1. ezgi dedi ki:

  merhaba,
  Ortak kullanılan excel dosyası üzerinde biri bir değişiklik yaptığında diğer çalışanları e-mail ya da değişiklik logu gibi bilgilendiren bir yapı bulunuyor mu bu uygulamada…
  Teşekkürler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İndir Gezginler